Jak przewieźć Mega Hulajnogę

5 maja 2015

Otrzymujemy sporo pytań o wymiary Mega Hulajnogi oraz o możliwość przewożenia jej w aucie. Czy Mega Hulajnogę da się przewieźć w samochodzie? Oczywiście! Poniżej pokazujemy, jak to zrobić.

Całkowita długość Mega Hulajnogi mierzona od opony do opony wynosi 115 cm. Dużo? W porównaniu ze zwykłymi hulajnogami zapewne tak. Pamiętajmy jednak, że nie jest to zwykła hulajnoga dla dorosłych – nie oczekujmy, że zmieścimy ją do kieszeni.

Czy to oznacza, że nie można jej łatwo i wygodnie przewieźć samochodem? Wręcz przeciwnie. W odróżnieniu od roweru nie mamy zahaczających pedałów, wystającego siodełka czy brudzącego wszystko łańcucha. Dodatkowo Mega Hulajnoga waży tylko ok. 9 kg, zatem zapakowanie jej do samochodu nie wymaga specjalnej siły.

Przykładowe auto: Opel Astra kombi.

Przykład 1 – bez zdejmowania kół. Wystarczy złożyć tylne siedzenia i wjechać Mega Hulajnogą do środka. Położona na boku mieści się idealnie. Wyjmowanie jest jeszcze łatwiejsze – łapiemy za kierownicę i hulajnoga sama wyjeżdża z auta.

Jak przewieźć hulajnogę dla dorosłych

Przykład 2 – ze zdjęciem kół. W tej konfiguracji nie musimy składać siedzeń. Mega Hulajnoga w całości zmieści w bagażniku. Koła Mega Hulajnogi są mocowane za pomocą zamykaczy, zatem ich demontaż zajmuje 15 w porywach do 30 sekund.

Układamy ramę na podłodze bagażnika. Koła kładziemy obok lub pod spodem. Jeśli skręcimy kierownicę o 180 stopni, będzie można ją złożyć na płasko. Uzyskamy płaską powierzchnię, na którą można układać kolejne pakunki.

Jak przewieźć hulajnogę dla dorosłych

I gotowe! Można ruszać w drogę.

A tak przedstawiają się wymiary Mega Hulajnogi złożonej w powyższy sposób.

Złożona Mega Hulajnoga dla dorosłych

Prawda, że niewielkie?

Mega Hulajnogę przewoził: Bartek


Komentarze